Proč německou kvalitu místo Číny ?

 

technotherm-infrarotheizung-isp-600mm-rot-800-watt-elektroheizung-3-sZnovu a znovu slyšíme o infračervených ohřívačích, jako o moderním vytápění přímo na Vaší stěně. Tyto zprávy, však nejsou vždy charakterizovány pozitivními recenzemi. Při bližším pohledu je často vidět určitý trend, protože průměrný Evropan vždy rád nakupuje výrobky z Číny, místo aby se spoléhal na kvalitní zboží ze svých regionů. Kvalitativní rozdíly jsou však někdy obrovské. To lze velmi jasně vidět na zpracování, ale také na použitém materiálu, kabeláži a v konečném důsledku na účinnosti infrazářičů.

Jak přesně však infračervené ohřívače fungují, a proč je vhodné zvolit si spíše kvalitní z Německa než levné zboží z Číny?

Jak infračervené ohřívače fungují?

Infrarotstrahlen

Na rozdíl od konvenčních ohřívačů, které ohřívají vzduch v místnosti samotné, jsou infračervené ohřívače založeny na úplně jiném principu. Povrchy místnosti se ohřívají pomocí infračervených paprsků, které jsou vyzařovány panelem do

  • stěny
  • podlahy
  • dalších předmětů v místnosti (kusy nábytku atd.)

Infračervené ohřívače patří do třídy elektrických ohřívačů a lze je instalovat prakticky kdekoli (obývací pokoj, ložnice, koupelna atd.), Protože je nutné je instalovat a připojit pouze ke zdroji energie. To vše zní dobře a dobře, ale jaká je cena? Pokud jde o cenu, existuje široká škála cen. Zboží z Německa je samozřejmě dražší než levné verze z Číny. Existuje ale několik argumentů, proč byste měli sáhnout trochu hlouběji do kapsy.

Jaké jsou rozdíly v kvalitě mezi infrazářiči z Německa a Číny?

Kromě ceny je samozřejmě vždy důležitým prodejním místem i kvalita. Podíváte-li se na cenové rozdíly mezi infračervenými ohřívači Made in Germany a Made in China, je zřejmé, že kvalita, zpracování a výroba nejsou stejné. Dobrý produkt je stejně hodnotný jako kvalita komponentů použitých při jeho výrobě a samotném zpracování. Kromě toho jsou pracovní podmínky v Číně naprosto ty úplně základní, což se pro jednoho nebo druhého zákazníka může stát morálním tabu.

Levné komponenty vedou ke snížení účinnosti, trvanlivosti a vzhledu. Zatímco levná výroba se obvykle - zejména v Číně - vyznačuje tím, že se levná pracovní síla využívá zpravidla bez řádného proškolení a tedyv konečném důsledku neexistuje řádná kontrola kvality. To vše může znamenat, že levné infračervené vytápění z Číny stojí kupce draho a mohou být nakonec také velmi nebezpečné.

Dobrým příkladem toho je uvedený příkon infračervených ohřívačů. Levná topná zařízení zpravidla nedosahují specifikovaných hodnot. Nedostatek kontroly kvality a žádné certifikace znamenají, že v praxi jednoduše získáte nižší výkon.

Levné infračervené ohřívače jako skrytý zdroj nebezpečí?

Jedním z největších argumentů proti levnému zboží z Číny je však skutečnost, že nekvalitní vytápění z Číny se může být zdrojem nebezpečí přímo na stěně u Vás doma. To se může projevit:

  • poškozením zdraví
  • nebezpečím vzniku ohně
  • náhlým zkratem elektroinstalaci

Infrazářiče by v zásadě měly být vyrobeny z keramiky a neměly by obsahovat žádné zpracované plastové části. Pokud by se tyto během ohřevu zahřívaly, mohlo by to způsobit dlouhodobé zdravotní problémy. V konečném důsledku, je kvalita služeb v Číně zásadně psána malými písmeny.

Samozřejmě je na vás, zda při nákupu raději ušetříte 100 nebo 200 Kć, ale nakonec se výhodná koupě z Číny může rychle proměnit v nebezpečnou past na další náklady. Horší kvalita použitých materiálů a nesprávná výroba, bez skutečně spolehlivých certifikací mohou vést k tomu, že se infračervené vytápění stane zdravotním rizikem. U produktů, které jsou 100% vyráběny v Německu, si můžete být jisti, že použité materiály a výroba jsou zárukou vysoké kvality a že certifikáty jsou skutečně důvěryhodné.

Existuje mnoho argumentů pro a proti instalaci infračervených ohřívačů, které v tomto okamžiku nejsou relevantní, ale pokud se rozhodnete pro infračervené topení, měli byste sáhnout trochu hlouběji do kapsy a spoléhat se na Made in Germany.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení