Proč německou kvalitu místo Číny ?

 

technotherm-infrarotheizung-isp-600mm-rot-800-watt-elektroheizung-3-sZnovu a znovu slyšíme o infračervených ohřívačích, jako o moderním vytápění přímo na Vaší stěně. Tyto zprávy, však nejsou vždy charakterizovány pozitivními recenzemi. Při bližším pohledu je často vidět určitý trend, protože průměrný Evropan vždy rád nakupuje výrobky z Číny, místo aby se spoléhal na kvalitní zboží ze svých regionů. Kvalitativní rozdíly jsou však někdy obrovské. To lze velmi jasně vidět na zpracování, ale také na použitém materiálu, kabeláži a v konečném důsledku na účinnosti infrazářičů.

Jak přesně však infračervené ohřívače fungují, a proč je vhodné zvolit si spíše kvalitní z Německa než levné zboží z Číny?

Jak infračervené ohřívače fungují?

Infrarotstrahlen

Na rozdíl od konvenčních ohřívačů, které ohřívají vzduch v místnosti samotné, jsou infračervené ohřívače založeny na úplně jiném principu. Povrchy místnosti se ohřívají pomocí infračervených paprsků, které jsou vyzařovány panelem do

  • stěny
  • podlahy
  • dalších předmětů v místnosti (kusy nábytku atd.)

Infračervené ohřívače patří do třídy elektrických ohřívačů a lze je instalovat prakticky kdekoli (obývací pokoj, ložnice, koupelna atd.), Protože je nutné je instalovat a připojit pouze ke zdroji energie. To vše zní dobře a dobře, ale jaká je cena? Pokud jde o cenu, existuje široká škála cen. Zboží z Německa je samozřejmě dražší než levné verze z Číny. Existuje ale několik argumentů, proč byste měli sáhnout trochu hlouběji do kapsy.

Jaké jsou rozdíly v kvalitě mezi infrazářiči z Německa a Číny?

Kromě ceny je samozřejmě vždy důležitým prodejním místem i kvalita. Podíváte-li se na cenové rozdíly mezi infračervenými ohřívači Made in Germany a Made in China, je zřejmé, že kvalita, zpracování a výroba nejsou stejné. Dobrý produkt je stejně hodnotný jako kvalita komponentů použitých při jeho výrobě a samotném zpracování. Kromě toho jsou pracovní podmínky v Číně naprosto ty úplně základní, což se pro jednoho nebo druhého zákazníka může stát morálním tabu.

Levné komponenty vedou ke snížení účinnosti, trvanlivosti a vzhledu. Zatímco levná výroba se obvykle - zejména v Číně - vyznačuje tím, že se levná pracovní síla využívá zpravidla bez řádného proškolení a tedyv konečném důsledku neexistuje řádná kontrola kvality. To vše může znamenat, že levné infračervené vytápění z Číny stojí kupce draho a mohou být nakonec také velmi nebezpečné.

Dobrým příkladem toho je uvedený příkon infračervených ohřívačů. Levná topná zařízení zpravidla nedosahují specifikovaných hodnot. Nedostatek kontroly kvality a žádné certifikace znamenají, že v praxi jednoduše získáte nižší výkon.

Levné infračervené ohřívače jako skrytý zdroj nebezpečí?

Jedním z největších argumentů proti levnému zboží z Číny je však skutečnost, že nekvalitní vytápění z Číny se může být zdrojem nebezpečí přímo na stěně u Vás doma. To se může projevit:

  • poškozením zdraví
  • nebezpečím vzniku ohně
  • náhlým zkratem elektroinstalaci

Infrazářiče by v zásadě měly být vyrobeny z keramiky a neměly by obsahovat žádné zpracované plastové části. Pokud by se tyto během ohřevu zahřívaly, mohlo by to způsobit dlouhodobé zdravotní problémy. V konečném důsledku, je kvalita služeb v Číně zásadně psána malými písmeny.

Samozřejmě je na vás, zda při nákupu raději ušetříte 100 nebo 200 Kć, ale nakonec se výhodná koupě z Číny může rychle proměnit v nebezpečnou past na další náklady. Horší kvalita použitých materiálů a nesprávná výroba, bez skutečně spolehlivých certifikací mohou vést k tomu, že se infračervené vytápění stane zdravotním rizikem. U produktů, které jsou 100% vyráběny v Německu, si můžete být jisti, že použité materiály a výroba jsou zárukou vysoké kvality a že certifikáty jsou skutečně důvěryhodné.

Existuje mnoho argumentů pro a proti instalaci infračervených ohřívačů, které v tomto okamžiku nejsou relevantní, ale pokud se rozhodnete pro infračervené topení, měli byste sáhnout trochu hlouběji do kapsy a spoléhat se na Made in Germany.